Dlaczego warto korzystać z fizjoterapii będąc w trakcie psychoterapii?

Zaburzenia nerwicowe związane ze stresem, lęk, bezsenność, obniżona samoocena, czy depresja to często spotykane problemy w dzisiejszych czasach, które obniżają poziom funkcjonowania człowieka. Tłumienie w sobie emocji prowadzi do poważnych zaburzeń pracy naszego organizmu. Zarówno wzrost, jak i spadek napięcia emocjonalnego może powodować zaburzenia w układzie wegetatywnym doprowadzając do utraty równowagi, harmonii w naszych ciałach. Długotrwały stres związany z napięciem emocjonalnym, może powodować zaburzenia czynnościowe w układach (np. gastrycznym) i narządach lub choroby psychosomatyczne.

Warto być świadomym, że odczuwany przez nas ból głowy, spłycony oddech, kołatanie serca, zaburzenie procesów trawienia, zaburzenia psychoseksualne, ból mięśniowo-szkieletowy itp. to między innymi często stłumione emocje, zakotwiczone w ciele, które ukazują się całą gamą objawów w naszych ciałach. W dzisiejszych czasach, gdzie żyjemy w ciągłym pośpiechu i walce o lepsze jutro, dochodzi do przebodźcowania układu nerwowego do tego stopnia, że organizm “wprowadza” wzorce napięciowe, na których buduje kompensacje. Zmiany w naszych postawach już zmienionych przez nagromadzone napięcie w ciele.

Gdy w życiu dochodzi do wielokrotnych reakcji psychosomatycznych ciało się adaptuje do warunków, w których przychodzi mu żyć i buduje „BARYKADY”. Człowiek broni się przed tym co za chwilę stanie się po raz kolejny w jego życiu i to powoduje np. że coraz trudniej jest nam się chociażby wyprostować, zapadamy się w postawie ciała. Takie zaburzenia równowagi na polu wielopłaszczyznowym zaczynają wywoływać kolejne kaskady problemów w organizmie. 

Podejmując się terapii u Psychoterapeuty/ Psychologa warto udać się na zabiegi fizjoterapeutyczne/ osteopatyczne. Naszym głównym zadaniem w gabinecie jest tonizowanie/ wyciszenie/ uspokojenie układu nerwowego, aby organizm mógł znowu osiągnąć balans/ homeostazę. Holistyczne podejście do problemu daje lepsze rokowanie w terapii, często ułatwia przechodzenie kluczowych elementów w psychoterapii,  pacjent odczuwa ulgę w ciele, jest dłużej wyciszony, lepiej radzi sobie ze stresem i nabiera więcej energii.

Zapraszamy do Siebie!   

pracowniapostawyciala.pl